Slovenski krog Rogličeva generalka za Tour

Kolesarstvo 13. Apr 201815:35 > 15:41
Getty Images

Dirka po Sloveniji bo ob 25-letnici ponudila spektakularno traso, pet etap in rekordnih sedem ekip iz svetovne serije. Prvi slovenski adut Primož Roglič bo nastop po domačih cestah izkoristil predvsem za pripravo na francoski Tour.

Po dveh uvodnih ravninskih etapah, na katerih bodo v ospredju šprinterji (Kittel, Cavendish, Ewen), se bo o skupnem zmagovalcu jubilejne Dirke po Sloveniji odločalo v drugem delu. Tretja in četrta etapa sta pisani na kožo hribolazcem (tudi vzpon na Celjsko kočo), končna odločitev pa bo padla zadnji dan, ko bo na sporedu 21,6 km dolg kronometer s ciljem v Novem mestu.

Najboljši slovenski kolesar Primož Roglič po zmagi na Dirki po Baskiji tudi na domači dirki cilja na zmago, hkrati pa ima v mislih tudi Dirko po Franciji. “Vedno je lepo biti doma in dirkati na cestah, kjer treniraš večino časa. To je nekaj posebnega. Lepo bo nastopiti na domači dirki in priti z mojo ekipo prvič v Slovenijo. Ni jih bilo najlažje prepričati, ampak na koncu so bili vsi navdušeni. To bo zadnja etapna dirka pred Tourom in bo služila kot generalka, kot zaključna priprava za Tour, da vidimo, kje smo. Je pa vedno težko dirkati in še težje zmagati,” je za MMC na predstavitvi letošnje trase dejal član LottoNL-Jumbo: “Zadovoljen sem, zanimiva trasa, ki zahteva kompletnega kolesarja. Zagotovo bo boj za zeleno majico potekal do zadnjega dne in kronometer bo določil končnega zmagovalca.”

Rogliča pred vrhuncem sezone na francoski pentlji ob nastopu na slovenskem krogu čaka še Dirka po Romandiji, z zmago v Baskiji pa dokazal, da spada med najboljše kolesarje v celotni karavani. “Že na Tirreno-Adriatico sem želel zmagati, a nisem imel sreče. A takoj na naslednji dirki se je vse sestavilo. Odslej bo manj pritiska. V nadaljevanje sezone grem lahko sproščeno. Dokazal sem, da se lahko kosam z najboljšimi. Želel bi si seveda ohraniti to raven forme, a v vrhunskem športu moraš biti na 102 odstotkih, da si na vrhu. Te forme ni preprosto ohranjati. Ni pa skrivnost, da sem najbolje pripravljen v življenju.”

Ob Rogliču sta prihod na dirko napovedal tudi Matej Mohorič in Luka Mezgec, domače barve pa bodo tudi tokrat zastopali člani ekipe Adria Mobil.