David Ramos/Getty Images
Kolesarstvo 11.07.2018 | 18:36

Tour de France: Sagan zmagovalec pete etape

Slovaški kolesar Peter Sagan je zmagovalec pete etape Tour de France, trase od Lorienta do Quimperja.

Peter Sagan

Chris Graythen/Getty Images

Peter Sagan

Kolesar ekipe Bora Hansgrohe je za pot 204,5 kilometra potreboval 4:48.06 minut. Za saboj je pustil Sonnya Colbrellija iz Bahrein-Meride in Philippa Gilberta iz Quick-Stepa.

Hrvaški kolesar Robert Kišerlovski, član ekipe Katusha, je padel v uvodnih kilometrih etape, si zlomil ključnico in moral odstopiti od dirke.

Rumeno majico je obdržal Belgijec Greg van Avermaet iz BMC Racinga, ima še dve sekundi prednosti pred timskim kolegom Tejeyem van Garterenom, na tretjem mestu pa je Philippe Gilbert.

Šesta etapa se vozi v četrtek od Bresta do Guerledana dolžine 181 km.