:Bryn Lennon, Getty Images Sport
Kolesarstvo 13.07.2018 | 21:20 > 21:21

Groenewegen dobil najdaljšo etapo

Dylan Groenewegen je dobil najdaljšo etapo na kolesarski Dirki po Franciji, ki se je začela v Fougresu, po 231 kilometrih pa končala s šprintom glavnine v Chartresu.

Dylan Groenewegen

Povsem ravninska etapa na severozahodu Francije se je pričakovano končala z obračunom šprinterjev. Groenewegen je napadel kakšnih 200 metrov pred ciljem in deklasiral tekmece, saj sta najbližja zasledovalca Kolumbijec Fernando Gaviria in Slovak Peter Sagan zaostala nekaj metrov.

25-letni Groenewegen je po prihodu v cilj s prstom na ustih tekmecem in kritikom sporočil, "naj utihnejo". Nizozemec, dobil je tudi etapo na Dirki po Sloveniji, se je tako veselil druge etapne zmage na Touru, saj je enkrat slavil že lani.