Charlie Crowhurst/Getty Images

Kolesarstvo

16.03.2019 | 21.06 > 21:10

Samo "terminator" Lucenko močnejši od Rogliča

Najboljši slovenski kolesar Primož Roglič je na četrti etapi dirke od Tirenskega do Jadranskega morja zasedel drugo mesto, prehitel ga je zgolj Kazahstanec Aleksej Lucenko, ki je v zadnjih kilometrih dvakrat pristal na asfaltu.

Roglič

Team Jumbo-Visma cycling

Čeprav je Aleksej Lucenko na zadnjih dveh spustih zelo naporne četrte etape dvakrat (drugič le dober kilometer pred ciljem) okusil vso trdoto italijanskega asfalta, je v cilnjem sprintu prehitel Primoža Rogliča, vodilnega v skupnem seštevku Britanca Adama Yatesa in Danca Jakoba Fuglsanga.

Rogla, ki je po etapi na družabnih omrežjih naznanil, da s partnerko pričakujeta otroka, se je ob zaključku postavil na čelo dirke, vendar je bil Kazahstanec na koncu močnejši. "To je bila dolga in naporna etapa. Seveda si vedno želiš zmagati, toda tudi drugo mesto ni slabo. Dobil sem nekaj dragocenih sekund v primerjavi z velikim številom mojih tekmecev," je po etapi dejal Roglič, ki za vodilnim Yatesom zaostaja sedem sekund, tretji Nizozemec Tom Dumoulin zaostaja že 50 sekund.