Roglič ostal v rožnatem, drugo etapo dobil Ackermann

Kolesarstvo 12. Maj 201918:52 > 18:59

Drugo etapo kolesarske dirke po Italiji od Bologne do Fucecchie, je v ciljnem sprintu dobil član Nemec Pascal Ackermann. Primož Roglič, ki je na uvodu najbolje opravil s sobotnim kronometrom, je drugo etapo zaključil z glavnino in ostaja vodilni kolesar.

Primož Roglič je včeraj zmagal na prvi etapi 102. dirke po Italiji. Na današnji drugi etapi je Slovenec nosil rožnato majico vodilnega, saj je je prepričljivo zmagal na osemkilometrskem kronometru. Drugi dan Gira je kolesarje čakala etapa od Bologna do Fucecchie v razdalji 205 kilometrov.

Glavnina je večji del etape, vozila v strnjeni koloni, med njimi tudi član ekipe Jumbo-Visme Roglič, ki je zadržal vodilno mesto v skupni razvrstitvi. V ciljnem šprintu je bil najmočnejši Nemec Pascal Ackermann, ki je imel čas 4:44:43, drugi je bil Italijan Elia Viviani, tretji pa Fernando Gaviria.

Primož Roglič je v skupnem seštevku zadržal 19 sekund prednosti pred Simonom Yatesom.