Giro: Carapaz do zmage, Roglič povečal prednost

Kolesarstvo 14. Maj 201918:39 > 18:40
Chris Graythen/Getty Images

Slovenski kolesar Primož Roglič je četrto etapo Gira po Italija končal na 6. mestu in zadržal roza majico. Zmagal je Ekvadorec Richard Carapaz.

Carapaz je v foto-finišu za seboj pustil Avstralca Caleba Ewana in domačega kolesarja Diega Ulissija.

Nosilec roza majice Primož Roglič je končal na šestem mestu z 2 sekundama zaostanka za vodilno trojico, a je vseeno povečal prednost v skupnem seštevku do najbližjega zasledovalca.

Izkoristil je velik skupnski padec pet km pred ciljem, v katerem jo je najhuje odnesel Nizozemec Tom Dumoulin, prvak iz leta 2017 in eden glavnih favoritov letošnjega leta.

S tem so se možnosti Slovenca za slavje na prvem od treh največjih tekmovanj leta 2019 še bolj povečale. Za Rogličem je v skupnem seštevku Simon Yates s 35 sekundami zaostanka in Italijan Vincenzo Nibali s +39s.

V sredu je na programu peta etapa od Frascatija do Terracino, dolga 140 km.