David Ramos/Getty Images

Kolesarstvo

14.05.2019 | 19.31

Giro: Carapaz do zmage, Roglič povečal prednost

Slovenski kolesar Primož Roglič je četrto etapo Gira po Italija končal na 6. mestu in zadržal roza majico. Zmagal je Ekvadorec Richard Carapaz.

Primož Roglič

Chris Graythen/Getty Images

Carapaz je v foto-finišu za seboj pustil Avstralca Caleba Ewana in domačega kolesarja Diega Ulissija.

Nosilec roza majice Primož Roglič je končal na šestem mestu z 2 sekundama zaostanka za vodilno trojico, a je vseeno povečal prednost v skupnem seštevku do najbližjega zasledovalca.

Izkoristil je velik skupnski padec pet km pred ciljem, v katerem jo je najhuje odnesel Nizozemec Tom Dumoulin, prvak iz leta 2017 in eden glavnih favoritov letošnjega leta.

S tem so se možnosti Slovenca za slavje na prvem od treh največjih tekmovanj leta 2019 še bolj povečale. Za Rogličem je v skupnem seštevku Simon Yates s 35 sekundami zaostanka in Italijan Vincenzo Nibali s +39s.

V sredu je na programu peta etapa od Frascatija do Terracino, dolga 140 km.