Koren in Božič suspendirana zaradi dopinga

Kolesarstvo 15. Maj 201911:16 > 11:24
Getty Images

Slovensko kolesarstvo je pretresla novica Mednarodne kolesarske zveze UCI, ki je s pomočjo avstrijskih oblasti prejela informacije domnevnem jemanju prepovedanih poživil, v katerega so vpleteni štirje kolesarji, med njima tudi Kristijan Koren in Borut Božič.

Mednarodna kolesarska zveza UCI je suspendirala Slovenca Kristijana Korena in Boruta Božiča, Italijana Alessandra Petacchija in Hrvata Kristijana Đuraseka, potem ko je s strani avstrijskih oblasti prejela informacijo o jemanju prepovedanih poživil.

Oba Slovenca in Italijan naj bi se dopinga posluževali med letoma 2012 in 2013. Koren je član ekipe Bahrain-Merida in je nastopal znotraj ekipe kot člen moštva na dirki po Italiji, Božič pa se je lani poslovil od profesionalnega kolesarstva, a se takoj pridružil omenjeni ekipi kot njen športni direktor.

Več informacij sledi …