Bryn Lennon/Getty Images

Kolesarstvo

15.05.2019 | 17.56

Bolečine so bile prehude, Dumoulin že končal Giro

Nekdanji zmagovalec Dirke po Italiji Tom Dumoulin je po padcu v četrti etapi dan kasneje sprejel odločitev, da konča z nastopi na letošnjem Giru.

Tom Dumoulin

Bryn Lennon, Getty Images Sport

Nizozemec jo je skupil v torek, ko je padel šest kilometrov pred ciljem. Na odločitev so vsekakor vplivale tudi zahtevne vremenske razmere pred začetkom pete etape.

Dumoulin je bil letos eden izmed favoritov za končno zmago, lov na veliki uspeh pa mu je preprečila poškodba kolena.

"Dumoulinova poškodba se je izkazala za resno, bolečine so bile prehude, zato je zanj Gira konec že ob začetku pete etape," so na Twitterju zapisali pri ekipi Sunweb.

Po četrti etapi je sicer Nizozemec dobil zdravniško dovoljenje, da nadaljuje z nastopi na Dirko po Italiji, a je Dumoulin zdaj sam ocenil, da je nadaljevanje nemogoče.