Giro: Chaves dobil etapo, na vrhu brez sprememb

Kolesarstvo 31. Maj 201919:17 > 19:25

19. etapo letošnjega Gira je dobil Kolumbijec Esteban Chaves. Razlika med vodilno trojko se v petek ni spremenila.

Na petkovi preizkušnju je vodilni Richard Carapaz osvojil 15. mesto, Vincenco Nibali je bil 16., na 14. mestu pa je v cilj prikolesaril Primož Roglič.

151 kilometrov dolga preizkušnja je sicer imela zahtevnostno oznako treh zvezdic od petih. Takoj smo lahko pospremili pobeg manjše skupine kolesarjev, v kateri pa ni bilo kandidato za skupno zmago. Ubežniki so si pred glavnino, kjer je vozila vodilna trojka, prigarali kar devet minut prednosti.

Odločitev petkove etape je dal zadnji vzpon na San Martino di Castrozza. Kolumbijec Chaves je napadel dva kilometra pred ciljem in prednost zanesljivo zadržal do konca. V cilj je prišel z 10 sekundamu prednosti pred Italijanom Andreo Vendramejem in Portugalcem Amarom Antunesom.

Najboljši trije na letošnjem Giru so v ozadju pazili drug na drugega. Roglič je z napadom tik pred koncem skušal pridobiti nekaj sekund, a sta Nibali in Carapaz takoj odgovorila in napad preprečila. Od favoritov je v 19. etapi na koncu 45 sekund pridobil le šesti Kolumbijec Miguel Angel Lopez.

Za Rogliča je bil na Dirki po Italiji tudi danes poseben dan. Včeraj ga je pozdravil njegov nekdanji sotekmovalec pri smučarskih skokih Robert Kranjec, danes pa je za Roglo pesti stiskala svetovna prvakinja v smuku Ilka Štuhec. Ob njej smo ob progi videli še številne slovenske zastave in privržence Rogliča.

Dirka se bo v nedeljo končala s kronometrom v Veroni.