Tour: Sagan v svojem slogu do zmage v peti etapi

Kolesarstvo 10. Jul 201917:56 > 17:58
Daniel Kalisz/Getty Images

Kolesar Peter Sagan je zmagal na peti, 175 km dolgi etapi Dirke po Franciji. Mohorič in Tratnik nista bila v ospredju.

Etapa, ki so jo kolesarji odpeljali v sredo je bila kot ustvarjena za Sagana. Po nekaj vzponih se je Poljak  s četrtega mesta 180 metrov pred ciljem izstrelil v ospredje po levi strani. Ostali kolesarji mu niso mogli slediti.

Na drugem in tretjem mestu sta se znašla Belgijec Wout Van Aert in Italijan Matteo Trentini.

Z etapno zmago in bonifikacijskimi sekundami je Sagan zdaj uvrščen med najboljšo deseterico. Trenutno je na 9. mestu. Rumeno majico je zadržal Julian Alaphilippe, ki je etapo v času zmagovalca sklenil na 10. mestu. Pridobil je Van Aert, ki je končal na drugem mestu in zaostanek za vodilnim Francozom po zaslugi šestih bonifikacijskih sekund z 20 stopil na 14 sekund. Na tretjem mestu ostaja Nizozemec Steven Kruijswijk.

Slovenska kolesarja, Matej Mohorič in Jan Tratnik nista bila v ospredju. Mohorič je končal na 78. mestu z zaostankom 17 sekund. V zaključku etape pred ciljnim šprintom je pomagal moštvenemu kolegu Italijanu Sonnyju Colbrelliju. Na 93. mestu pa se je znašel Tratnik, ki je zaostal za 8 minut in 16 sekund.