Getty Images/Bryn Lennon

Kolesarstvo

25.09.2019 | 16.50

UCI: svetovni prvak znova postal Dennis Rohan

Danes je bila na svetovnem prvenstvu v kolesarstvu ura resnice, člani so se namreč merili v kronometru.

Primož Roglič

Phil Walter/Getty Images

Tokratni kronometer je bil izjemno dolg, saj je znašal dobrih 54 kilometrov, v katerih so kolesarji premagali 684 metrov višinske razlike.

Na štartu je bilo 57 tekmovalcev, prvi kolesar se je na progo podal ob 14:18:30. Prvi Slovenec Jan Tratnik se je na cesto zapeljal ob 14:35 in dirko končal s časom 1:11:20. Ob koncu štartne liste so razvrščeni tudi vsi favoriti. Primož Roglič je kronometer začel ob 15:39:30, minuto in pol za njim je štartal Victor Campenaerts, še 90 sekund pozneje pa branilec naslova Rohan Dennis.

Primož Roglič, ki je letos nastopil na šestih kronometrih ter zmagal na štirih je bil 12, Jan Tratnik pa je končal na 36. mestu.

Munchen leta 2022 gostitelj prvenstva Evrope

Munchen bo leta 2022 gostil prvenstvo Evrope v poletnih športih. Na programu bodo atletika, kolesarstvo, golf, gimnastika, veslanje in triatlon.

Sedmo mesto za konec sanjske sezone Rogliča

Čeprav je Primož Roglič na zadnjo klasiko sezone v Lombardijo prišel odlično pripravljen, je tokrat v pravem trenutku napadel Bauke Mollema, medtem ko je najboljši na lestvici Mednarodne kolesarske zveze v cilj prikolesaril na sedmem mestu s 34 sekundami zaostanka.

UCI: Kazen za Kristijana Korena in Boruta Božiča

Mednarodna kolesarska zveza (UCI) je objavila, da Kristijan Koren in Borut Božič dve leti nimata pravice nastopa.

Primož Roglič je v tej sezoni daleč najboljši kolesar na svetu, kar je dokazal z novo zmago, potem ko je dobil tudi dirko po treh dolinah Vareseja. Italijanska komentatorja sta njegov pobeg tik pred ciljem pospremila z besedami, ki so jih nasprotniki Rogliča letos največkrat slišali ...