Dirka po Švici: Danes na kolesu Roglič in Mohorič

Kolesarstvo 18. Apr 202019:00 > 19:06
Chris Graythen/Getty Images

V času epidemije koronavirusa se vsak šport poizkuša znajti po svoje. Če nogometaši lahko samo sanjajo o opravljanju svojega poklica, se kolesarji veliko lažje prilagodijo trenutnim kaotičnim razmeram. Na Sportklubu te dni spremljamo virtualno Dirko po Švici - danes prvič tudi s Primožem Rogličem.

Povezano

Tudi Dirka po Švici je med “žrtvami” epidemije koronavirusa. Organizatorji dirke po deželi odličnega sira in še boljše čokolade so letošnjo izvedbo v celoti odpovedali, zato pa bomo lahko uživali v virtualni Dirki po Švici.

Med 22. in 26. aprilom bomo na programih Sportkluba spremljali pet etap. Najkrajša bo dolga 26,6 kilometra, najdaljša pa 46 kilometrov. Na sporedu bodo tri gorske, ena hribovita in ena ravninska etapa. Sodeč po seznamu sodeljujočih ekip nas čaka najbolj kvalitetna vritualna dirka v zgodovini! Na startni listi najdemo kar 15 od skupno 19 ekip svetovne serije.

Danes je na vrsti tretja etapa (od 17.00 naprej na Sportklub 2), na kolo pa bo sedel Primož Roglič, ki se bo premierno predstavil na virtualni dirki po Švici. Roglič je eden od članov ekipe Jumbo Visma, sicer pa je na dirko povsem povsem slovensko obarvani Bahrain-McLaren, kjer so v zasedbi Matej Mohorič, Grega Bole in Jan Tratnik. V petek bo na delu tudi Mohorič, zato nas danes čaka slovenski derbi. Ob najboljših slovenskih kolesarjih bodo na virtualni dirki nastopili tudi Julian Alaphilippe, Vincenzo Nibali, Mads Pedersen, Max Schachmann, Remco Evenepoel, Greg van Avermast in številni ostali.

Odlično, da imamo možnost dirkati v tem zahtevnem času ter imamo nekaj, na kar se lahko osredotočimo in preizkusimo našo pripravljenost. Upam, da bodo navijači uživali,” se nove kolesarske realnosti že veseli Alaphilippe, lanskoletni francoski junak Dirke po Franciji.

Na vsaki etapi bodo nastopili trije kolesarji iz vsake ekipe, ki bodo lahko iz etapo v etapo zamenjale celotno postavo.