Eurocup: Union Olimpija boljša od Ulma

Eurocup 23. Nov 201622:13 > 22:29
Union Olimpija/Martin Metelko

Košarkarji Uniona Olimpije so po petih zaporednih porazih vendarle dosegli prvo zmago v Evropskem pokalu, potem ko so v 6. krogu s 76:72 ugnali Ulm, vodilno ekipo nemškega prvenstva.

Olimpija je vodila večino prvega polčasa, a ob polčasu je vodilna ekipa nemškega prvenstva odšla s prednostjo ene točke (43:42). Zmaji so tretjo četrtino odprli z nizom 6:0 in pred zadnjo četrtino vodili z 62:57.

Tudi v zadnjem delu srečanja so zeleno-beli ohranjali prednost, ta je narasla tudi do +10, in tekmo pripeljali do konca s prvo zmago v letošnji izvedbi tekmovanja. Pri Ljubljančanih sta največ točk dosegla Mirko Mulalić (16) in Gregor Hrovat (13).

Naslednja tekma v Eurocupu zmaje čaka čez točno en teden, ko bodo gostovali pri Hapoelu iz Jeruzalema, potem pa bo v zadnjem krogu rednega dela tekmovanja v Stožicah gostovala Valencia.