Zmaji na drugi tekmi evropske sezone še drugič poraženi

Eurocup 9. Okt 201920:29 > 20:34
KK Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu drugega kola 7Days EuroCupa doživeli poraz proti Unicsu iz Kazana. Rusko moštvo je bilo na domačem parketu boljše z 80:67.

Moštvo Cedevite Olimpije po dveh odigranih tekmah v tej sezoni Evropskega pokala še ne pozna slasti zmage. Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so na gostovanju v ruskem Kazanu klonili proti domačemu Unicsu z 80:67. Najboljši strelec Zmajev je bil Marko Simonović s 13 točkami, sledil je Ryan Boatright, ki jih je dosegel 11.

Zmaji so se na gostovanju pri močnem Unicsu hrabro borili in prikazali povsem drugačno predstavo, kot da slutiti končni rezultat. V tretji četrtini so si priigrali celo dvomestno prednost, še ob vstopu v zadnjo četrtino pa so vodili s 60:55. Tedaj so domači stopili na plin in v zaključku srečanja povsem zasenčili Ljubljansko četo. Zadnjo četrtino so dobili z delnim rezultatom 25:7 in na koncu zasluženo slavili zmago.

Cedevita Olimpija se bo v četrtek v jutranjih urah vrnila v Ljubljano. V nedeljo ob 17.00 Ljubljančane na domačem parketu stoženske lepotice čaka dvoboj drugega kola Lige ABA z zagrebško Cibono.

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija: “Žal mi je da smo na koncu popustili in menim, da končni rezultat ne odraža pravega stanja na parketu. Morda smo bili preveč živčni v zadnji četrtini. Nismo uspeli kronati svoje dobre igre v tretji četrtini in privesti tekme mirno do konca, ampak smo nasprotniku z nekaj zgrešenimi lahkimi meti dali veter v hrbet. Na koncu je Jamar Smith zadel nekaj težkih metov, nam pa to ni uspevalo. A na koncu običajno zmaga tisti, ki je bolj hraber in bolje pripravljen.​”

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija: “Nova težka tekma je za nami proti Unicsu, ki je prav tako kot mi doživel poraz v prvem kolu in je nujno potreboval zmago. Gre za močan klub, z visokim proračunom, tako da lahko rečem, da smo se dobro držali, a ko sta se McCollum in Smith razigrala v tretji in zadnji četrtini, je bilo zgodbe konec. Sta tako kakovostna košarkarja, da ju je zelo težko zaustaviti v individualni igri. Zadeli so nekaj težkih metov, mi pa smo izgubili nadzor nad napadom. Tako se je v nekaj minutah naša prednost izničila in padli smo v zaostanek. Žal mi je zaradi tega poraza, verjetno bi lahko bilo drugače, če bi igrali z glavo. A tudi iz te tekme se bomo morali nekaj naučiti. Učimo se vedno, tako iz zmag, kot porazov.​”