Poraz tudi proti Nanterreju, Olimpija še brez zmage

Eurocup 23. Okt 201922:41 > 22:44
ABA, Union Olimpija, Ales Fevzer

Košarkarji Nanterreja 92 so v Ljubljani proti Cedeviti Olimpiji slavili s 93:87 in tako dosegli prvo zmago v letošnji sezoni EuroCupa. Olimpija tako ostaja brez zmage.

Cedevita Olimpija še naprej čaka na prvo zmago na evropskem prizorišču, potem ko je v četrtem kolu 7Days EuroCupa na domačem parketu po napetem boju priznala premoč francoskemu moštvu Nanterre 92, s katerim je na gostovanje v Ljubljano prispel tudi nekdanji član Zmajev, Devin Oliver.

Od samega začetka tekme, potem, ko so prvo četrtino dobili z rezultatom 21:28, so gostje večino srečanja držali otipljivo rezultatsko prednost. Vse do zadnje četrtine, v katero so vstopili s štirimi točkami prednosti, a slednjo zapravili že do sredine zadnjega dela obračuna. S trojko natanko pet minut pred zaključkom obračuna je Marko Simonović rezultat poravnal na 79:79, nato pa so Ljubljančani prešli celo v vodstvo.

Minuto in pol pred zaključkom srečanja je Spencer Butterfield popeljal Nanterre 92 v novo vodstvo, z rezultatom 89:86, od tedaj pa ga Parižani več niso izpustili iz svojih rok. Isti košarkar je z novim košem prednost svojega moštva povišal na 91:86, kar je bila v tem trenutku neulovljiva prednost za Zmaje. Na koncu sta moštvi zapustili parket ob rezultatu 87:93.

Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Dallas Moore s 25 točkami, 20 jih je dodal Isaia Cordinier. Taylor Smith jih je dodal 16 medtem ko jih je Spencer Butterfield na koncu zbral 14.

Pri Olimpiji je srbski reprezentant Marko Simonović dosegel 21 točk. Codi Miller McIntyre jih je dosegel 19, Ryan Boatright 16. Jaka Blažič je tekmo končal z 12 točkami.

Cedevita Olimpija je zadnja v skupini C s štirimi porazi. Nanterre pa je na tretjem mestu z dvema zmagama in dvema porazoma.