Olimpija doživela polom pri Omiču in Prepreliču

Eurocup 29. Okt 201922:24 > 22:36

Cedevita Olimpija je danes na gostovanju pri Joventutu v Španiji sklenila prvo polovico skupinskega dela Eurocupa. Vendar tudi na peti tekmi so Ljubljančani ostali praznik rok in so tako edina ekipa v skupini brez zmage.

Joventut iz Badalonje je danes pred domačimi gledalci prišel do tretje zmage v skupinskem delu EuroCupa. Španci so na koncu ekipo Cedevite Olimpije premagali s suverenih 101:81.

Ljubljančani, ki so doslej izgubili vse štiri tekme v tem tekmovanju, so se v Španijo odpravili na krilih zmage v ligi ABA proti Partizanu. Vendar ta zmaga našim košarkarjem očitno ni pomagala kaj dosti, saj so tekmo v Španiji začeli dokaj slabo in so bili praktično celo tekmo v zaostanku.

Joventut je močno povlekel voz šele v zaključku prve četrtine, ki so jo na koncu dobili z 28:19, v nadaljevanju prvega polčasa so svojo prednost samo še večali in na odmor odšli s prednostjo 61:41.

V drugem polčasu so domači igrali lep čas z drugo peterko, vendar tudi to ni pomagalo našim, da bi se vsaj malce približali. Olimpija je bila enostavno preslaba v vseh segmentih igre, predvsem pa v obrambi, kjer so nasprotniku dopuščali prelahke zaključke.

Pri Joventutu so bili danes razpoloženi prav vsi košarkarji, dobro pa sta se odrezala tudi slovenska predstavnika. Alen Omič je dosegel 9 točk, Klemen Prepelič pa 17 točk.