Odličen uvod, potem pa polom v Parizu in konec sanj

Eurocup 11. Dec 201923:10 > 23:13

Košarkarji Cedevite Olimpije so na gostovanju v Parizu v devetem kolu 7Days EuroCupa pri Nanterrju 92 doživeli poraz s 87:90, in tako ostali brez vseh možnosti za preboj v drugi del tekmovanja.

Cedevita Olimpija v devetem kolu 7Days EuroCupa ni uspela premagati pariškega Nanterrja 92, ki je v domači dvorani slavil zmago z 90:87, Zmaji pa so s porazom ostali brez vseh možnosti za preboj med najboljših šestnajst moštev Evropskega pokala. Prihodnjo sredo se bodo ljubljanski košarkarji na domačem parketu udarili še z Joventutom iz Badalone, ki je v sredo premagal Unics iz Kazana, in z obračunom s Španci sklenili evropsko sezono.

Košarkarji Cedevite Olimpije so obračun v Parizu začeli sijajno in na krilih izjemnega Eda Murića, ki je že v uvodnih sedmih minutah tekme zadel tri mete za tri točke in dosegel 11 točk, ter Ryana Boatrighta in Marka Simonovića, sredi druge četrtine vodili že s 37:13. Sledil pa je strelski mrk Zmajev, kar so izkoristili gostitelji in se povsem približali, ter po natanko polovici igre v tretji četrtini izid tudi poravnali na 50:50.

To Ljubljančanov ni ustavilo, oddaljili so se z nizom 15:2, Filip Krušlin pa je manj kot minuto pred koncem četrtine zadel trojko za 65:52. A novo visoko vodstvo ljubljanskih košarkarjev je dodatno podžgalo igralce Nanterrja 92, ki so se vrnili po izjemnem nizu 20 zaporednih točk, na katere Cedevita Olimpija ni uspela odgovoriti, domačini pa so po malo več kot dveh minutah igre v zadnji četrtini vodili z 72:65.

Žogo je nato v svoje roke dvakrat vzel Codi Miller-McIntyre, rezultat z atraktivnim metom poravnal na 75:75, tu pa se je ljubljanskemu moštvu znova ustavilo. Košarkarji Nanterrja 92 so odgovorili z delnim izidom 10:3, pobegnili na 85:78, nato pa tekmo le še mirno pripeljali do konca. Mikael Hopkins je sicer s prostim metom Zmaje še približal na 82:85, a v samem zaključku tekme je nato igra prostih metov pripadla domačim košarkarjem.