Licenca za Evroligo – prioriteta sta dva kluba!

Evroliga 29. Sep 202019:09 > 19:12
KK Budućnost Voli

Predsednik Evrolige Jordi Bertomeu je demantiral govorica, da si vodstvo tekmovanja želi zaprte lige s 24 klubi.

Bertomeu je dva dni pred začetkom nove sezone razkril, da si vodstvo tekmovanja prizadeva, da bi Bayern iz Münchna in Asvel v najkrajšem možnem času dobila trajno licenco.

Nikoli nisem rekel, da želimo ustvariti zaprto ligo s 24 ekipami. Želimo razvijati “biznis”. Naš naslednji korak bo, da Bayernu in Asvelu dodelimo trajno licenco,” razkriva Bertomeu in dodaja:

Moramo definirati nekaj kriterijev za dodelitev licence. Zaradi pandemije koronavirusa zamujamo. Francija in Nemčija sta za nas zelo pomembna trga. Asvel in Bayern ne napredujeta samo na igrišču, ampak tudi finančno.To smo pričakovali. Ta dva kluba sta trenutno glavna kandidata za trajno licenco. V prihodnosti bomo lahko licence podeljevali klubom iz Francije, Italije in Velike Britanije.

Nova sezona Evrolige se začne v četrtek, 1. oktobra, najmočnejše košarkarsko tekmovanje na stari celini pa lahko spremljate samo na Sportklubu.

Sportklub Slovenija