Končno! Francozi so 35 let čakali zmago v Vitorii

Evroliga 5. Nov 202022:32 > 22:44
Euroleague Basketball

Košarkarji Asvela so z 88:86 presenetili Baskonio in dosegli svojo prvo zmago v Evroligi.

Neverjeten je podatek, da je Asvel prva francoska ekipa, ki je v zadnih 35 letih zmagala v Vitorii.

Francozi so imeli v drugi četrtini 11 točk prednosti (40:29), nato pa je Baskonia z nizom 13:0 izid preobrnila in ob polčasu sta bili ekipi izenačeni (43:43).

Gostje so drugi polčas začeli odlično in znova vodili za 11 točk (60:49), vodstva pa nato niso več izpustili iz rok.

Baski so se sicer nekajkrat približali le na točko zaostanka, vendar se drugemu zaporednemu porazu niso mogli izogniti.

Za ekipo iz Lyona je Fall dosegel 19 točk, po 15 sta jih prispevala Diot in Kahudi.

Za Baskonio jih je 23 dosegel Jekiri, 20 pa Henry. Zoran Dragić je igral 17 minut in dosegel 12 točk.

Asvel (1-3) bo v naslednjem kolu igral s Crveno zvezdo, Baskonia (2-3) pa bo v Moskvi gostovala pri CSKA-ju.