Sijajna Loyd in Walden, Zvezda razbila Asvel!

Evroliga 11. Nov 202019:27 > 22:57
2020 Euroleague Basketball

Košarkarji Crvene zvezde so prišli do tretje zmage v Evroligi potem, ko so bili na gostovanju v Lyonu boljši od Asvela z 89:68. Najbolj zaslužna za zmago rdeče-belih sta bila branilca Jordan Loyd in Corey Walden, ki sta skupaj dosegla 49 točk.

Zvezda je s tem prekinila niz dveh zaporednih porazov (Khimki in Bayern) in ima zdaj v Evroligi razmerje zmag in porazov 3-4.

Tekmo so bolje odprli pri Asvelu pri katerem so imeli sredi prve četrtine po odlični igri Allerika Freemana šest točk prednosti. Gostje so nato do začetka druge četrtine ujeli ritem, Jordan Loyd in Corey Walden pa sta odigrala odlično in nakazala, da bo to njun večer.

Zvezda je do večje prednosti prišla v tretji četrtini, ko jim je stekel met za tri točke. Waldenu in Lyodu se je pridružl še Dejan Davidovac, tudi obramba pa je bila na izjemno visokem nivoju glede na to, da v tistem trenutku njihov najbolj razpoložen košarkar Moustapha Fall ni dosegel niti ene točke znotraj rakete.

Razpoloženi tandem je imel na trenutko pravo malo ekshibicijo, na koncu pa je Jordan Loyd končal pri 29 točkah (10/14 iz igre, 6/6 iz prostih metov), 2 skokih in 2 asistenci. Corey Walden je zbral 20 točk (5/10 iz igre, 7/8 iz prostih metov) ter 3 skoke, 5 podaj in 4 ukradene žoge.

Pri poraženi ekipi je 14 točk in s tem največ zbral Allerik Freeman, David Lighty in Guerschon Yabusele pa sta jih dodala 11.

Zvezda je v Lyonu zadela 11 trojk iz 19 poizkusov ter vknjižila skupno 19 asistenc.

Na koncu je bila zmaga z 21 točkami druga najvišja v Evroligi v zgodovini kluba, po Galatasarayu leta 2015.

V naslednjem krogu bo Zvezda v Beogradu v petek ob 19. uri pričakala madridski Real. Lyon je doslej na petih tekmah doživel štiri poraze, v naslednjem krogu pa bodo doma igrali proti Zenitu

Vse tekme Evrolige si lahko v živo ogledate na programih Sportkluba.