Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

20.11.2020 | 22.37

Zvezda brez možnosti proti vodilni Barceloni

Košarkarji Barcelone so v 10. kolu Evrolige s 76:65 premagali Crveno zvezdo in se utrdili na vrhu lestvice.

Taylor Rochestie

Photo by Rodolfo Molina/EB via Getty Images

Katalonci so tako dosegli še osmo zmago na devetih tekmah, rdeče-beli pa imajo zdaj štiri zmage in šest porazov.

Barcelona je tekmo začela z nizom 7:0, Beograjčani so svoj prvi koš dosegli šele v peti minuti srečanja, prednost Barce pa je hitro naraščala in prva četrtina se je končala z izidom 19:6. Zvezda je v prvih 10 minutah iz igre metala le 3/13, od tega 0/5 za tri.

Na začetku druge četrtine je prednost domačih narasla na 17 točk, Zvezda pa je znova iz igre prvič zadela šele po dobrih štirih minutah. Barcelona je brez večjih težah vzdrževala visoko prednost in ob polčasu je ta znašala 17 točk (39:22).

V tretji četrtini je prednost po trojki Mirotića znašala že 22 točk, nato pa so se Beograjčani uspeli nekoliko približati (54:42), vendar je Barcelona znova malce stopila na plin in po 30 minutah je bil izid 61:44. V tretji četrtini je Crvena zvezda dosegla toliko točk, kot v celem prvem polčasu.

V zadnji četrtini je Barcelona igrala nekoliko bolj zaspano, Crvena zvezda pa se je trudila nadoknaditi zaostanek in se približala celo na minus sedem (69:62), vendar za prebrat ni bilo več časa. Barcelona je na koncu odigrala rutinirano in zmagala s 76:65.

Pri Barceloni je bil najučinkovitejši Nikola Mirotić s 23 točkami, pri Crveni zvezdi pa Dejan Davidovac z 12-imi.

Crveno zvezdo čaka v ponedeljek derbi s Partizanom v ligi ABA, v četrtek pa bo gostila Anadolu Efes. Barcelona bo dan kasneje v Atenah igrala proti Panathinaikosu.