Nov poraz Zvezde: Efes slavil v Beogradu

Evroliga 26. Nov 202018:35 > 20:44
Panagiotis Monschandreou/EB via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so v 11. krogu Evrolige v Beogradu po eni najslabših predstav v tej sezoni s 64:75 izgubili proti Anadolu Efesu.

Rdeče-beli so doživeli sedmi poraz v elitnem tekmovanju, že tretjič pa so izgubili v Beogradu. Hkrati je to četrti zaporedni poraz proti Efesu. Najslabše za Beograjčane pa je ob vsem tem dejstvo, da so na parketu delovali povsem razglašeno.

V napadu ni bilo prave ideje, tudi v obrambi pa ni bilo dobre ritma. S tem je Efes prihajal do lahko košev, gostje pa so že v drugi četrtini nakazali, da bodo v Beogradu prišli do zmage, čeprav so pogrešali nekaj pomembnih igralcev. Zvezda se je sicer v finišu prvega polčasa približala na dostojnih -4, a nato v nadaljevanju spet popustila.

Efes je v določenem trenutku vodil celo z več kot 20 točkami, Beograjčani pa so do konca tekma vendarle nekoliko omilili poraz.

Pri Efesu je bil z 18 točkami in petimi podajami najbolj razpoložen Shane Larkin, pri Zvezdi pa je 14 točk vpisal Corey Walden. Dvomestno število točk je pri domači ekipi vpisal samo še Jordan Loyd.

Crvena zvezda je z izkupičkom 4-7 na 12. mestu, Anadolu Efes pa je trenutno četrti (6-4).