Bertomeu: "Evroliga kmalu z 18 ekipami"

Evroliga 21. Maj 201712:51 > 12:53
sport klub

Predsednik Evrolige Jordi Bertomeu je dejal, da je razširitev tekmovanja s 16 na 18 klubov v interesu vseh in da se bo to zgodilo zelo kmalu.

Prvi človek elitnega evropskega tekmovanja v košarki je predstavil svoj pogled na debitantsko sezono Evrolige s 16 ekipami:

Letos smo se vsi učili, tako organizatorji, kot trenerji. Sedaj vemo, na katerih stvareh moramo delati. Klubi so se odločili, da koledar ostane enak, pa čeprav včasih igrajo dve tekmi tedensko,” je začel Katalonec in nadaljeval.

16 klubov ni končna številka. V bližnji prihodnosti bomo številko povečali na 18. To je interes Evrolige, toda ne še v naslednji sezoni. Prioritetni trgi širitve so Nemčija, Francija, VB in klubi, ki bodo vizo dobili prek Evropokala.”

Bertomeu je dodal, da je Evroliga tekmovanje najboljših klubov stare celine, ne pa liga, kjer bodo nastopili prvaki posameznih prvenstev. “Pomembna je struktura kluba, športni rezultatu, prisotnost publike – vsa celota. Naslednje leto bo morda v ligi pet ekip iz Španije, počakati moramo zaključek prvenstva,” je povedal Bertomeu in dodal, da načrtujejo ukinitev posebnih povabil v Evroligo.