Obradović izstrelil Fenerbahče na vrh Evrope!

Evroliga 21. Maj 201719:51 > 21:50
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so osvojili letošnjo sezono elitne košarkarske Evrolige, potem ko so v velikem finalu final foura v Carigradu razbili Olympiakos z 80:64.

Fenerbahče je uspel osvojiti prvi naslov prvaka v Evropi, potem ko je v zadnjih dveh letih izgubil tako v polfinalu, kot tudi v finalu. Hkrati je postal tudi prvi turški klub, ki je osvojil Evroligo.

Do naslova prvaka je carigrajsko moštvo popeljal najtrofejnejši evropski trener Željko Obradović, ki je osvojil že svoj deveti naslov prvaka na 16. zaključnem turnirju.

Fenerbahče je sicer blestel predvsem na krilih Nikole Kalinića, že v 5. minuti tekme je bilo 16:8. Olympiakos se je od tega trenutka dalje ves čas nahajal v zaostanku, ki ga nikoli ni uspel nadoknaditi.

Še najbližje so Grki prišli v tretji četrtini, ko je bilo 46:42, toda več Olympiakos na vročih turških tleh vendarle ni zmogel. Fenerbahče se je hitro vrnil na prednost dvomestnega števila točk.

Nikola Kalinić je bil najučinkovitejši igralec tekme s 17 točkami, 5 skoki in 5 asistencami. Sijajno tekmo je odigral tudi Bogdan Bogdanović, ki je dosegel 17 točk in 5 skokovv, Datome pa je dodal 11 točk in 6 skokov.

V ekipi Olympiakosa je največ točk vknjižil Khem Birch s 14 točkami, Nikola Milutinov pa je dodal 10 točk in 4 skoke. Vasilis Spanulis ni bil pretirano razpoložen, saj je dosegel le 9 točk in 8 asistenc.

Tekmo ste lahko spremljali na programu Sport Klub 1, v vaši družbi sta bila komentatorja Miha Penko in Luka Štucin.

Že po 30 minutah tekme je bilo jasno, da je zmagovalec znan, čeprav je Olympiakos v preteklosti že znal uprizoriti epske povratke. Toda Turki so ostali mirni, konstantno večali svojo prednost in po trojki Bogdanovića povedli celo s 73:54. Končni rezultat je bil sicer 80:64.