Ergin Ataman zapušča Galatasaray

Evroliga 28. Maj 201712:06 > 12:08
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Trener turškega evroligaša Galatasarayja, Ergin Ataman, po petih letih zapušča klub. Ataman je lani ekipo popeljal do zmage v drugorazrednem evropskem košarkarskem tekmovanju, Eurocupu.

Naj spomnimo. Galatasaray, ki je letos nastopal tudi v evroligaški konkurenci, je izpadel v četrtfinalu Superlige, zato v naslednji sezoni v Evroligi ne bo nastopal. Klub se je zaradi tega udarca odločil prepoloviti proračun za naslednjo sezono, zato bo ostal brez nekaj ključnih nogometašev.

Ni znano, če je prav klestenje proračuna glavni razlog za Atamanov odhod, toda turški mediji poročajo, da o njegovem odhodu ni več nobenega dvoma.

Ataman je sicer v svoji karieri vodil še ekipe Turk Telekom, Ulker, Sieno, Efes in Bešiktaš. Galatasaray je prevzel leta 2012. Osvojil je samo en turški pokal, sicer pa je bil v svoji karieri tudi turški selektor.