"Igrajo v Evroligi, a ne plačujejo igralcev!"

Evroliga 5. Jun 201720:31 > 20:34
ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Finančne težave, ki so več kot očitne pri KK Crvena zvezda niso več skrivnost, o čemur pričajo tudi številne obtožbe in pritožbe košarkarjev in klubov, zadnji v vrsti je bil ostrostrelec Bešiktaša Michael Roll.

Crvena zvezda mt:s

Američan v dresu Bešiktaša Michael Roll se je na družabnem omrežju twitter odkrito spraševal, kako je možno, da Zvezda nastopa v Evroligi, če nekateri njeni košarkarji že pol leta niso prejeli plače, glavni trener Dejan Radonjić pa naj bi v celem letu dobil le eno nakazilo.

Zanimivo je, da Roll ni edini košarkar, ki se je oglasil na družabnih omrežjih in se obregnil ob organizacijo in funkcioniranje Evrolige. Predsednik Bešiktaša Fikret Orman je prav tako napadel nekatere vodilne ljudi Evrolige in jim spotoma podaril nekaj krepkih in neprimernih komentarjev.

Crvena zvezda je z osvojitvijo ABA lige prišla do mesta, ki vodi v Evroligo in si nastop v naslednji sezoni tudi izborila, na drugi strani pa je edini način, da se Bešiktaš uvrsti v to tekmovanje, da zmagajo v Eurocupu, saj imata A licenco v ligi že tuška kluba Fenerbahče in Anadolu Efes.