"Eksodus" – Zvezdo zapušča še Simonović

Evroliga 4. Jul 201718:04 > 18:05
Turkish Airlines EuroLeague

Po Charlesu Jenkinsu se od rdeče-belega dresa poslavlja še en ključen igralec moštva. Marko Simonović se je dogovoril za igranje v ruskem Zenitu in se torej seli v St. Peterburg, poroča klubska spletna stran.

V klubu, za katerega je lani nastopal Stefan Marković, so srbskemu reprezentantu že zaželeli dobrodošlico. Pred “Simonom” sta iz Zvezde po koncu sezone odšla tudi Jenkins (Himki) in kapetan Luka Mitrović (Bamberg).

Poleg tega naj bi po poročanju nekaterih medijev Beograjčane zapustil še Stevan Jović, ki naj bi se dogovoril za igranje v Bayernu, center Ognjen Kuzmić pa naj bi postal član Reala.

Simonović je bil v lanski sezoni eden izmed najboljših posameznikov v ekipi Dejana Radonjića. V Evroligi je v povprečju beležil 12,6 točke, 3.6 skoka v domačem prvenstvu pa je bil eden izmed najbolj zaslužnih za tretjo zaporedno “zvezdico”.