Nova sezona Evrolige: Zvezda začenja proti Žalgirisu!

Evroliga 7. Jul 201714:19 > 14:43
Crvena zvezda mt:s

Najelitnejše evropsko klubsko košarkarsko tekmovanje Evroliga je objavilo razpored za novo sezono, ki se začenja 12. oktobra. Obračune najboljših evropskih ekip spremljajte na Sportklubu.

Turkish Airlines EuroLeague

Aktualni prvaki Srbije in lige ABA, košarkarji Crvene zvezde, bodo v 1. krogu Evrolige 13. oktobra gostovali v Kaunasu pri Žalgirisu, medtem ko jih prva tekma pred svojimi navijači čaka 19. oktobra, ko v Beograd prihaja slovita Barcelona.

Prvi krog nove sezone Evrolige prinaša še nekaj zanimivih obračunov in velikih derbijev starega kontinenta. Fenerbahče z obrambo naslova začenja na gostovanju pri Unicaji, medtem ko bodo podprvaki iz vrst Olympiacosa sprva v Atenah gostili Baskonio.

V Istanbulu se bosta pomerila Efes in madridski Real, zanimivo bo tudi v Kataloniji, kjer bo Barcelona pričakala Panathinaikos.

Ligaški del Evrolige se končuje 5. in 6. aprila, Zvezda pa v zadnjem krogu gostuje v Moskvi pri CSKA-ju.

Tekme Evrolige, kot do sedaj, spremljajte v neposrednih prenosih na programih Sportkluba.

Evroliga, prvi krog:

Efes – Real, Brose Bamberg – Maccabi, CSKA – EA7 Milano, Olympiacos – Baskonia, Unicaja – Fenerbahče, Barcelona – Panathinaikos, Khimki – Valencia, Žalgiris – Crvena zvezda.