Košarkarji Olimpije dobili tekmece v Ligi prvakov

Evroliga 11. Jul 201718:29 > 18:36
ABA/Cibona/ZeljkoBaksaj&Goran Lausic

Košarkarji Uniona Olimpije so dobili tekmece v skupinskem delu lige prvakov pod okriljem Fiba Europe. Ljubljančani bodo od 10. oktobra dalje merili moči v skupini C.

KK Union Olimpija

Danes je v Fibini Hiši košarke v Ženevi potekal žreb za košarkarsko Ligo prvakov v sezoni 2017/2018. Union Olimpija je kot aktualni slovenski državni in pokalni prvak bila uvrščena neposredno v redni del. Zmaji, ki jih je v Švici predstavljal direktor kluba Matevž Zupančič, so bili izžrebani v atraktivno Skupino C vse močnejšega evropskega tekmovanja.

Ljubljančani so za nasprotnike dobili grški AEK, italijanskega prvaka Venezio (Benetke), nemški Bayreuth, turški Banvit in francski Strasbourg. Preostala nasprotnika bosta določena preko kvalifikacij, ki trajajo do 2. oktobra.

Kdo so nasprotniki Ljubljančanov? Turški Banvit je zagotovo prvo ime skupine, saj so v lanski sezoni igrali finale FIBA Lige prvakov. AEK in Venezia sta v lanski sezoni igrali drugi del FIBA Lige prvakov. V grškem prvenstvu je lansko sezono AEK klonil proti Panathinaikosu v polfinalu, Venezia pa je bila presenečenje italijanskega prvenstva, ki ga je končala z naslovom prvaka. Banvit, ki ga vodi slovenski trener Sašo Filipovski, je lanski redni del izjemno močnega turškega prvenstva končal na 5. mestu, v četrtfinalu pa je moral priznati premoč evroligaški Darussafaki. Odlično se je odrezal v turškem pokalu, ki ga je v izjemno močni evroligaški konkurenci osvojil. Ambiciozni Strasbourg je lanskoletni finalist francoskega prvenstva. Nemški medi Bayeruth je lansko sezono bila četrtouvrščena ekipa rednega dela nemške lige.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: “Izžrebani smo bili v zanimivo, atraktivno in tekmovalno zelo zahtevno skupino C Fibine lige prvakov. Banvit, AEK, Venezio in Strasbourg lahko izluščimo kot favorite skupine, ki bodo branili vstop v drugi del tekmovanja. Poudariti je treba, da lahko preko kvalifikacij v skupino dobimo kluba kot sta ruski Nizhny Novgorod in španski Estudiantes, ki predstavljata dve izjemni košarkarski državi. Pred začetkom se moramo postaviti v vlogo, da iz ozadja napademo uvrstitev v drugi del tekmovanja. Poudarjam, šli bomo iz tekme v tekmo. Želimo si čim višje. V kolikor nam uspe priti v drugi del tekmovanja bo to vrhunski dosežek.