Vir: Turkish Airlines EuroLeague
Košarka 12.10.2017 | 21:27

Fantastični Dončić igralec tekme proti Efesu

Košarkarji madridskega Reala so z zmago nad Efesom v Carigradu (88:74) uspešno začeli novo sezono Evrolige. Prvo ime tekme je bil slovenski reprezentant Luka Dončić.

"Kraljevi klub" je večji del tekme v Sinan Erden Dome-u dominiral, Efes se je na 4 točke približal le v tretji četrtini, potem ko je ekipa Pabla Lasa v drugi četrtini vodila že za 18.

Najboljši igralec tekme je bil (tokrat malce bradati) Luka Dončić, ki je dosegel 27 točk (6/8 za dve, 3/6 za tri), 8 skokov in 3 asistence, tako da so imeli statistiki, ki izbirajo igralca tekme res lahko delo.

Drugi slovenski reprezentant pri Madridčanih, Anthony Randolph je zbral 12 točk in 8 skokov, medtem ko je pri Efesu Edo Murić nabral 5 osebnih napak, tekmo pa sklenil s tremi točkami.

CSKA je doma proti Milanu izgubljal že za 14 točk, a je vojaški klub iz Moskve zadeve na koncu postavil na svoje mesto ter slavil s 93:84. Moskovčani so drugi polčas dobili s prepričljivih 55:36.

Cory Higgins je dal 21 točk, Sergio Rodriguez jih je dodal 20, Nando de Colo pa še 19.

Najboljši v vrstah italijanskih prvakov je bil Vladimir Micov s 16 točkami, medtem ko Zorana Dragića (za zdaj) še ni bilo v ekipi ...

Real v naslednjem krogu igra proti CSKA-ju, Efesa čaka pot v Valencijo, Milano pa se bo pomeril proti Fenerbahčeju.