euroleague.net
Košarka 13.10.2017 | 23:25

Barca pred odhodom v Beograd "pohodila" Panathinaikos

Košarkarji Barcelone so v Blaugrani kar nekoliko nepričakovano zlahka odpravili Panathinaikos. Atenski klub je padel s prepričljivih 98:71.

Turkish Airlines EuroLeague

Gostje iz Aten so bili v prvem polčasu enakovreden nasprotnik, imeli nekaj časa celo prednost, toda na krilih povratnika iz NBA Kevina Seraphina, so Katalonci na koncu do zmage prišli na najbolj prepričljiv način od vseh ekip v evroligi ta konec tedna.

Prenovljena "Barca" je zadnjo četrtino dobila z izidom 33:17 ter s tem oddala kandidaturo za definitivno uvrstitev med najboljših osem ter kasneje za uvrstitev na zaključni turnir, ki ga bo ob koncu sezone gostila Kombank Arena v Beogradu.

Francoski center je tekmo zaključil s 24 točkami (9/12 za dve) in 9 skoki, blestela pa sta tudi oba njegova rojaka v modro-rdečem dresu, Adrian Moerman (16 točk in 11 skokov) ter Thomas Heurtel z 10 točkami in 9 asistencami.

Pri Panathinaikosu je največ točk zbral Nikos Pappas (20), Nick Calathes jih je dodal 14. V naslednjem krogu Barcelona gostuje v Beogradu pri Crveni zvezdi, PAO pa bo doma pričakal Brose Baskets.