Realova slovenska naveza potopila tudi CSKA

Evroliga 19. Okt 201722:59 > 23:13
Turkish Airlines EuroLeague

Luka Dončić in Anthony Randolph sta zrežirala še drugo zmago na dveh tekmah svoje ekipe v košarkarski Evroligi in bila najboljša strelca tekme, skupno sta prispevala 30 točk. Aleksej Nikolić je z Brosejem izgubil, Dragić za EA Milano spet ni igral.

Košarkarji madridskega Reala so v poslastici drugega kroga Evrolige pred domačimi gledalci v Wizink Areni gostili moskovski CSKA. To je bil že 44. medsebojni dvoboj teh dveh moštev, ki sta si prvič stali nasproti v Pokalu prvakov leta 1963.

CSKA je v tekmo prišel s štirimi zmagami na zadnjih petih medsebojnih obračunih, a je bil Real pred domačimi gledalci enostavno premočan nasportnik večji del prvega polčasa. Prvo četrtino so galaktiki dobili, v drugi pa še bolj pritisnili na plin in na polčas odšli s prednostjo 12 točk. So pa gledalci v prvem polčasu videli hudo poškodbo Ognjena Kuzmića, ki si je po prvih podatkih strgal kolenske vezi, kar pomeni, da je sezona zanj bržčas že končana.

Luka Dončić in Anthony Randolph sta ob napadu ekipe iz Moskve v tretji četrtini držala vajeti igre v svojih rokah, Dončić je bil sicer nerazpoložen pri metu iz igre, a je bil dovolj agresiven, da je redno izsiljeval osebne napaka in zadeval proste mete. Potem pa je sledil nov šok v obliki poškodbe Randolpha, ki je v eni izmed situacij nerodno z roko zapel za nasprotnega košarkarja in si poškodoval ramo ter moral oditi iz igrišča.

Real je s serijo trojk, ki so jih zadeli Rudy Fernandez, Jonas Mačiulis in Facundo Campazzo uspel pobegniti, potem pa z Dončićem, ki je tekmo končal z najvišjim indeksom vrednosti (21), nadzoroval tekmo do končne zmage z 82:69.

Dončić je dosegel 14 točk, 6 skokov, 2 asistenci in 2 ukradeni žogi. Pri ekipi CSKA-ja je bil strelsko najbolj razpoložen Will Clyburn, ki je dosegel 15 točk.