Crvena zvezda v Pionirju ugnala Barcelono

Evroliga 20. Okt 201718:36 > 20:56
KK Crvena zvezda

Košarkarji Crvene zvezde so v Pionirju prišli do zaenkrat največje zmage v tej sezoni. V Beogradu je z 90:82 padla Barcelona.

Beograjčani so tekmo začeli naravnost odlično in po prvi četrtini vodili s 24:13. Gostitelji so prednjačili predvsem v skoku, ki so ga dobili s 14:6. Barcelona do polčasa ni uspela znižati zaostanka, v oči pa je bodel predvsem slab odstotek meta.

V tretji četrtini so sijajni strelci pri Kataloncih vendarle prišli do izraza. Najbolj sta se razigrala Kevin Seraphin in Thomas Heurtel, ki sta poskrbela, da je Zvezda po 30 minutah vodila le za pet točk.

V zadnji četrtini so domači košarkarji najprej znova povišali svojo prednost, a se gostje niso predali in v 38. minuti prišli celo do preobrata ter vodstva z 80:79. Košarkarji Zvezde so se v končnici vendarle zbrali in na koncu slavili 90:82.

Pri domačinih je bil najbolj razigran Milko Bjelica, ki je dosegel 23 točk, pri Barceloni je največ točk dosegel Seraphin (16).