Real našel zamenjavo za Ayona in Kuzmića

Evroliga 7. Nov 201719:26 > 19:43

Dončiću in soigralcem se je pridružil nov član. Pod obročem se bo za "kraljevi klub" boril Walter Tavares. S klubom je podpisal triletno pogodbo.

Ker so se v Madridu ob poškodbah dveh glavnih centrov Gustava Ayona in Ognjena Kuzmića znašli v velikih težavah, je bilo hitro potrebno dobiti menjavo na položaju “št. 5”. Danes je glavni španski medij Marca objavil uradno novico o tem, da je “kraljevi klub” podpisal triletno pogodbo z Walterjem Tavaresom.

Luki Dončiću in soigralcem se je tako pridružil 25-letni košarkar z Zelenortskih otokov, ki v višino meri 221 centimetrov in je bil leta 2014 na naboru lige NBA v drugem krogu izbran kot 43. “pick” (Hawks). Košarko je začel igrati šele pri 17. letih, ko ga je na domačem otoku Maio opazil nek nemški turist!

Med letoma 2009 in 2015 je branil barve Gran Canarie, se lani vendarle pridružil ekipi, ki ga je izbrala na “draftu”, vendar pa za Atlanto zbral le eno tekmo, potem pa se kalil v NBA razvojni ligi. 12. aprila letos je postal član Cavaliersov in še isto noč nastopil proti Torontu, a zaradi poškodbe roke izpustil končnico.

Jeseni so se ga v Clevelandu odrekli in tako je postal prost igralec.