Real ni bil na ravni Baskonie, Dončić spet odličen

Evroliga 15. Nov 20170:46 > 0:48
You Tube

Košarkarji madridskega Reala so v Evroligi doživeli tretji zaporedni poraz, potem ko so morali v gosteh priznati premoč razpoloženi Baskonii kar s 105:75. Luka Dončić je bil z 18 točkami prvi strelec tekme.

fiba.basketball

A zgolj Dončić (met za dve 3/4; za tri 2/7) je bil premalo za navdahnjene domačine, pri katerih se je vseh 12 igralcev vpisalo med strelce, medtem ko je pri gostih poleg Dončića dvomestno število točk dosegel le še Walter Tavares (10).

Real, pri katerem je Dončić začel na klopi, je izjemno slabo odprl tekmo. Razpoložena Baskonia je zadevala z vseh položajev in v 7. minuti po košu Marcelina Huertasa povedla kar s 27:5. Mrk gostov je s prostih metov prekinil Dončić, ki je tik predtem vstopil na parket. Malo pozneje je Dončić zadel še trojko (27:10). Četrtina se je končala s 36:17 za domače. Tudi v drugem delu se slika na igrišču ni spremenila.

Po trojki Rodrigueja Beauboisa v 28. minuti je semafor kazal +26 (83:57). To ni bil večer Reala, pri katerem z izjemo Dončića ni bilo razpoloženega igralca. Pred zadnjimi desetimi minutami je Baskonia vodila z 88:63. Zadnja četrtina je bila bolj ali manj formalnost, saj Real ni imel “dinamita” za preobrat. Dončić je zadnjo četrtino presedel na klopi.

EVROLIGA

7. KROG

MACCABI – ANADOLU EFES
72:92 (19:19, 16:28, 26:20, 11:25)
Jackson 20, Bolden 12; McCollum 31, Štimac 15, Murić 2 (1/5) v 13 minutah.

PANATHINAIKOS – HIMKI MOSKVA
93:65 (26:16, 20:11, 26:22, 21:16)
Denmon 24, Gist 12, Calathes 11, Lojeski 10; Šved 17, Anderson in Zubkov 9.

BASKONIA – REAL MADRID
105:75 (36:17, 28:27, 24:19, 17:12)
Beaubois 15, Huertas 13, Granger 13; Dončić 18 (5/11) v 22 minutah, Tavares 10, Randolph 4 (2/7) v 12 minutah.