V reprizi finala po trilerju slavil Olympiacos

Evroliga 15. Nov 201720:49 > 21:04
Getty Images/Panagiotis Moschandreou

Na parketu Ülker Sports Arene v Carigradu smo bili priča evroligaški klasiki in ponovitvi finala tega tekmovanja iz prejšnje sezone, na koncu pa so košarkarji Olympiacosa po podaljšku in infarktni končnici slavili in vknjižili svojo peto zmago v sezoni.

Že pred začetkom tekme je bilo jasno, da bo tekma sila izenačena in fizično zelo zahtevna, saj sta se pomerili dve najboljši obrambni ekipi tekmovanja po šestih odigranih krogih in tekma se je začela z odličnimi obrambnimi potezami na obeh straneh.

Fenerbahče je pod vodstvom Jamesa Nunnallyja v drugi četrtini pobegnil, Američan je prispeval kar 12 točk v drugi četrtini, ki so jo varovanci Željka Obradovića zaključili z delnim rezultatom 9:0 in na polčas odšli s prednostjo 10 točk (40:30).

V tretji četrtini pa je sledil šov ameriškega organizatorja igre pri ekipi iz Pireja, Brian Roberts je zadel vse štiri poskuse za tri točke in ne samo poskrbel za priključek svoje ekipe, Olympiacos je po tretji četrtini, ki jo je dobil s 27:13, vodil za štiri točke.

Varovanci Giannisa Sfairopolousa so v istem ritmu nadaljevali tudi v zadnji četrtini in si za zadnje minute tekme pridelali devet točk prednosti, a Fener se pred domačimi gledalci ni predajal, obenem pa jim je šlo na roko, da so košarkarji Olympiacosa kar nekajkrat zapored izgubili žogo. Jan Vesely je zadel dva prosta meta za izenačenje osem sekund pred koncem tekme, Roberts pa na drugi strani ni uspel zadeti za zmago.

So pa Pirejčani to dočakali v podaljšku, kjer se je odprlo Georgiosu Printezisu in Grki so iz Carigrada odšli s peto letošnjo zmago, Fener je vknjižil svoje tretji poraz, končni rezultat je znašal 90:83.

Roberts je dosegel 21 točk, Printezis jih je dodal 18, pri Fenerju pa je bil najuspešnejšu Nunnally z 22 točkami.