Na SK1: Real z Dončićem proti Unicaji išče pot iz krize

Evroliga 16. Nov 201711:08 > 11:14
Euroleague Basketball

Madridski Real se bo danes v 8. krogu Evrolige proti Unicaji iz Malage (ob 21:00 v živo na SK 1) poskušal vsaj za nekaj časa rešiti iz krize, v kateri se je znašel v zadnjem obdobju.

Real Madrid je na zadnjih petih tekmah doživel štiri poraze, od tega tudi tri zaporedne v evroligi, kjer so iz prvega mesta sedaj kar močno padli po lestvici. Nič kaj prepričljive niso niti predstave belega baleta v zadnjem obdobju. V torek so denimo doživeli pravo katastrofo, ko so izgubili v gosteh proti Baskonii s kar 105:75. Edina svetla točka madridčanov je Luka Dončić, ki je v torek dosegel 18 točk, vendar sam enostavno brez prave pomoči soigralcev ne more premagati nasprotnika.

Za nameček se je trojici poškodovanih Sergiu Llullu, Ognjenz Kuzmiću in Gustavu Ayonu sedaj pridružil še naturalizirani Slovenec Anthony Randolph, ki si je poškodoval prst.

Unicaja se zdi pravi nasprotnik, da Real lahko prekine svojo slabo serijo rezultatov, saj tudi košarkarji iz Malage niso v najboljši formi. V evroligaški konkurenci so zbrali zgolj tri zmage proti Fenerbahčeju, Crveni zvezdi in Anadolu Efesu, Na zadnjih štirih tekmah pa so vselej izgubili proti Realu.

Ob dvoboju iz Madrida lahko nocoj na Sportklubu spremljate še tri obračune 8. kroga najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja. Že ob 18:00 na SK 3Khimki gosti Maccabi, ob 18:30 na SK 1 sledi dvoboj med Anadolu Efesom in Panathinaikosom, medtem ko je obračun med Žalgirisom in Baskonio na sporedu ob 19:00 na SK 2.