Triler v Moskvi po podaljšku odločil Melli

Evroliga 17. Nov 201719:21 > 19:23
Turkish Airlines EuroLeague

V ponovitvi finala evrolige iz pretekle sezone so branilci naslova v 8. krogu tekmovanja po podaljšku premagali domači CSKA (93:95).

Gostje so imeli v prvem polčasu že ogromnih 18 točk razlike, a se Moskovčani niso predajali in uspeli zalogo gostov izničiti. V zadnji minuti tekme je ob zaostanku treh točk žogo na desni strani dobil Sergio Rodriguez in ob zadeti trojki izsilil še prekršek za prosti met, ki ga je zadel za 83:82.

V zadnjem napadu so bili igralci “Fenerja” polovično uspešni s črte za metanje prostih metov, tako da je tekma odromala v podaljške, kjer pa je zmagovalca odločil Nicola Melli.

Igralec tekme je vsekakor Jan Vesely z 31 točkami, pri domačih pa sta bila najboljša strelca Rodriguez (20 točk) in Nando de Colo (18 točk).