Zoran Dragić se je razveselil zmage proti Milanu

Evroliga 30. Nov 201720:33 > 20:36
Anadolu Efes/Twitter

Košarkarji Efesa so na tekmi 10. kroga Evrolige pred svojimi navijači s 73:68 ugnali Olimpio iz Milana (23:16, 10:14, 19:20, 21:18).

Ekipa, ki jo vodi Velimir Pesarović, je prišla do tretje letošnje zmage, novinec pri Efesu Zoran Dragić pa je bil proti nekdanjemu delodajalcu zagotovo zelo motiviran.

Dragić je po težki poškodbi kolena, zaradi katere je moral izpustiti tudi evropsko prvenstvo, sezono začel pri Milanu, kjer pa mu novi trener Simone Pianigiani ni zaupal. Olimpia Dragića za Evroligo sploh ni registrirala, zato je bil prestop v Anadolu Efes, kjer igra tudi Edo Murić, nujen.

Najboljši posameznik na tekmi je bil Vladimir Štimac, ki je prišel do dvojnega dvojčka (19 točk in 10 skokov). Dragić je bil tretji strelec Efesa, prispeval je 12 točk, zadnjo trojko pa dosegel povsem ob koncu in z njo zapečatil usodo Olimpie v Carigradu. Murić je ostal brez igre.

Na prvi današnji tekmi je Himki ugnal Brose (82:73), razlog za poraz Bavarcev pa je bil izjemni Aleksev Šved. Šved je srečanje končal pri 26 točkah in prišel do rekorda v tej sezoni, Himki pa je prekinil niz treh zaporednih porazov. Prvi strelec gostov je bil Ricky Hickman (21 točk). Priložnost je dobil tudi slovenski organizator igre Aleksej Nikolić, ki je igral nekaj manj kot pet minut in zadel edini poskus iz igre, vpisal pa je še skok in asistenco.

Real Madrid, za katerega nastopata Luka Dončić in trenutno poškodovani Anthony Randolph bo v petek gostil Crveno zvezdo.