Christian Petersen, Getty Images Sport
Košarka 07.12.2017 | 22:04

"Orkan" v tretji četrtini: Žalgiris prizemljil PAO

Košarkarji Žalgirisa so v 11. krogu Evrolige doma z 80:74 premagali Panathinaikos. Odločilna pri uspehu "zelenega gozda" je bila fantastična tretja četrtina, ki so jo varovanci Šarunasa Jasikevičiusa dobili kar s 33:14.

Šarunas Jasikevičijus

Turkish Airlines EuroLeague

Litovska ekipa je srečanje začela slabo in po prvi četrtini zaostajala za 10. Do polčasa so se približali na dve točki "deficita" (31:33), potem pa se po glavnem premoru "razletela" po parketu in navdušila domačo publiko.

Prednost je na koncu skopnela na +6 (končni rezultat 80:74), a seveda je najbolj pomemben le zmagovalec in obe točki ostajata doma. To je šesta zmaga za Žalgiris v tekoči sezoni ter četrti poraz grškega predstavnika.

Najboljši strelec srečanja je bil s 17 točkami Paulius Jankunas, blestel je tudi organizator igre slovenskih korenin Kevin Pangos z 12-timi, za goste pa se je s 16 točkami izkazal Nikos Pappas.