Tudi strelski rekord Dončića premalo proti Olympiacosu

Evroliga 8. Dec 201722:08 > 22:38

Na zadnjih tekmah Reala igra pravzaprav samo Luka Dončić tokrat se mu je pridružil še Jaycee Carrol, vendar sta bila sama premalo proti grškemu Olympiacosu, ki je na koncu slavil po podaljšku s 92:83. Kljub porazu pa je Dončiću danes uspel strelski rekord, končal je namreč pri 33. točkah.

Obračun v Pireju je bil razdeljen na tri dele. Dva od treh sta pripadla Olympiacosu, ki se je na koncu veselil zaslužene zmage po podaljšku s 92:83. Najboljši posameznik tekme pa je bil kdo drug kot Luka Dončić, uspel mu je tudi strelski rekord v Evroligi s 33. točkami.

Beli balet je slabo začel obračun in hkrati tudi prvo četrtino, saj so v napadu zmogli doseči samo osem točk, na drugi strani Grki 18. A so se Španci v drugi četrtini prebudili in na odmor odšli z zaostankom dveh točk. Drugi polčas je bil enak prvemu, Olympiacos se je znova oddaljil, tokrat na plus sedem, a se je Real v zadnji četrtini vrnil v igro in izsilil podaljšek.

Podaljšek je pokazal realno stanje moči na parketu. Grki so ga zanesljivo in prepričljivo dobili z 20:11.

Igralec tekme Luka Dončić je 33 točk dosegel v nekaj manj kot 38 minutah. 12/21 je bil njegov met iz igre od tega 4/9 za tri. K temu pa je dodal še šest skokov in štiri podaje za končni indeks +36. Dobro mu je sledil tudi Jaycee Carrol, ki je dosegel 24 točk. Ostala ekipa je skupaj dosegla samo 26 točk. Pri domačih je bil najboljši Georgios Printezis z 21 točkami.