Real poteptal enodimenzionalni Himki

Evroliga 12. Jan 201819:44 > 19:47
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Reala iz Madrida so v 17. krogu evrolige s 95:78 v gosteh premagali moskovski Himki. Luka Dončić je pri zmagi kraljeveg kluba dosegel 10 točk.

Razen začetne prednosti 3:2 za Himki, so “galaktiki” vodil skozi celotno srečanje in tako je bil zmagovalec praktično odločen že pred zadnjo četrtino. Varovanci Pabla Lasa so imeli še pred glavnim odmorom 20 točk prednosti.

Luka Dončić in soigralci že kar nekaj časa ne poznajo poraza. Prišli so do 11. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih, šeste zaporedne v evroligi. Himki na drugi strani, kljub sankcijam vodstva kluba, še naprej povzročajo sive lase svojim navijačem.

Najučinkovitejši strelec pri zmagovalcih je bil s 16 točkami Rudy Fernandez, Luka Dončić je zbral 10 točk in k temu dodal še 4 skoke, 4 asistence in 2 ukradeni žogi.

Pri Himkiju nekako ni več potrebe pisati, kdo je bil najboljši strelec, kajti na vsaki tekmi je v dvoštevilskem faktorju Aleksej Šved, ki ima v sistemu Georgiosa Bartzokasa vso svobodo in si je tokrat vzel 27 metov. Organizator igre je zbral 23 točk, 17 jih je dodal Tyler Honeycutt.

Real ima po 17 krogih že enajst zmag (11-6), Himki je na robu območja, ki še vodi v končico, torej na osmem mestu (9-8).