"Gajbica" Efesa, Zoranovih 24 – zmaga nad Crveno zvezdo

Evroliga 12. Jan 201817:57 > 20:28
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Crvene zvezde so v 17. krogu evrolige doživeli poraz proti Efesu. Turški predstavnik je v domači dvorani slavil s 104:95 (22:21, 50:46, 77:73).

Nadzirali smo skok, skušali smo si deliti žogo, več teči in to je rezultat vsega. Z Douglasom (op. a. Toney Douglas)  pridobili izkušnje in še zmeraj se želimo uvrstiti med najboljših osem,” je po tekmi za Euroleague.net dejal igralec tekme Zoran Dragić.

Slovenski reprezentant je v 26 minutah zbral 24 točk in imel stoodstoten met (7/7 prosti meti, 4/4 za dve in 3/3 za tri)! Z 20 točkami mu je sledil Errick McCollum.

Prvi strelec Zvezde je bil tokrat krilni center Milko Bjelica, ki je zbral 15 točk in k temu dodal 6 skokov ter tri asistence. Obe ekipi se bosta morali močno potruditi, če želita spomladi igrati končnico. Efes je predzadnji petnajsti (5-12), Beograjčani zasedajo enajsto pozicijo (7-10).

V najbolj napeti tekmi večera je Žalgiris doma tesno odpravil Unicajo. Varovanci Šarasa Jasikevičiusa so moštvo iz Malage odpravili z rezultatom 79:77. Junak srečanja je Edgaras Ulanovas, ki je v zadnjih sekundah s čisto blokado pred obročom ustavil Raya McCalluma ter tako preprečil podaljšek.

Beno Udrih je v desetih minutah dosegel 6 točk in dve asistenci, prvi strelec srečanja je bil tokrat slovenske gore list Kevin Pangos s 16 točkami.

Žalgiris ohranja pozicijo za uvrstitev med najboljših osem. “Zeleni gozd” ima na šestem mestu 11 zmag in 6 porazov, Unicaja je deseta (7-10).