"Oly" jezo stresel na Maccabi, Aleksej boljši od Benota

Evroliga 16. Jan 201821:57 > 22:07
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Olympiakosa so v 18. krogu evrolige prepričljivo odpravili Maccabi. Grški predstavnik je v domači dvorani slavil z rezultatom 94:64.

Ekipa iz Pireja se je zlahka pobrala po grdem porazu v Vitoriji, ko je Baskonija prejšnji teden slavila za več kot 30 točk. Po izenačenem izidu v prvem delu srečanja, je Olympiakos na začetku 2. četrtine naredil serijo 8:0 in pobegnil na 24:16.

Prednost domačih je rasla iz minute v minuto, zmagovalec pa je bil dokončno odločen v tretji četrtini, ko so rdeče-beli odšli na varno razliko +20 (66:46).

Najboljši strelec domačih je bil veteran Vasssilios Spanoulis s 13 točkami, pri Maccabiju se je še najbolj izkazal Pierre Jackson (13 točk). Olympiakos je na lestvici drugi s 13 zmagami in petimi porazi, Maccabi je osmi (9-9).

V internem slovenskem obračunu Bamberga (Aleksej Nikolič) in Žalgirisa (Beno Udrih) je slavil prvi. Nemški prvaki doma še naprej nizajo fantastične predstave in so tokrat na kolena spravili četo Šarasa Jasikevičiusa.

Po petih zaporednih porazih je Brose slavil na krilih odlične predstave naveze Augustine Rubit (22 točk) – Daniel Hackett (15 točk), svoje pa je dodal še Dejan Musli s 14 točkami. Nikolič je v treh minutah igre zbral le eno asistenco.

Pri gostih se je z 22 točkami izkazal Aaron White, Beno Udrih je v desetih minutah dosegel 2 točki, skok in asistenco. Po tej zmagi ima Bamberg na enajstem mestu razmerje 7-11, Žalgiris pa na šestem 11-6.

V zadnji tekmi večera je Valencija doma z 81:76 odpravila Barcelono. Španski derbi je zaznamoval črnogorski reprezentant Bojan Dubljević z 19 točkami in 7 skoki. Ekipi si tako na lestvici sedaj delita 13. mesto (6-12).