Dončić tokrat podal za zmago Reala

Evroliga 18. Jan 20188:50 > 8:51

Real se je proti Baskoniji izvlekel v končnici, ko je Luka Dončić podal do Rudyja Fernandeza, slednji pa je zadel za zmago.

Baskonia, ki se bori za preboj med osmerico, je odlično začela zadnjo četrtino. Po koših Jasona Grangerja in Vincenta Poirierja je šest minut pred koncem srečanja povedla z 68:61. Rodrigue Beaubois je povišal na 72:64, v zadnjih petih minutah pa so Baski dosegli le še točko.

Dončić je zadel tri izmed štirih prostih metov v napeti končnici, minuto in 25 sekund pred koncem pa je izenačil na 73:73. V zadnjem napadu gostov Beaubois in Thornike Shengelia nista bila natančna, nato pa je Dončić na desni strani našel Fernandeza. 32-letnik je bil natančen. Baskonia ni imela več minute odmora, zato je poskušal Granger s polovice igrišča, a je bil daleč od uspeha.

Dončić je v slabih 21 minutah na igrišču zbral 12 točk in dodal še štiri skoke ter imel po tri podaje in ukradene žoge. Madridčani imajo 12 zmag in so na tretjem mestu.