Še drugi debakel Olympiakosa v zadnjem tednu

Evroliga 18. Jan 201819:52 > 20:03

Košarkarji Himkija so v 19. krogu evrolige doma suvereno (82:54) odpravili Olympiakos. Nasprotniki iz Pireja so zaostajali skozi celoten potek srečanja.

Potek ko so košarkarji Olympiakosa prejšnji teden doživeli visok poraz pri Baskoniji (54:86), so se ta teden nad njimi znesli nasprotniki iz predmestja Moskve. Himki, na čelu z Aleksejem Švedom, je že v prvi četrtini naredil razliko in jo do konca le še povečeval ter se ustavil pri +28. Že na polčas so domači odšli s prednostjo 49:25!

Najboljši strelec srečanja je bil Šved z 19 točkami, po učinku sta mu sledila Charles Jenkins (16 točk) in Malcolm Thomas (12), medtem ko je bil pri gostih najučinkovitejši Kyler Wiltjer z 11 točkami.

Po 19 krogih je Olympiakos še zmeraj na drugem mestu razpredelnice (13-6), Himki je sedmi (11-8).