Crvena zvezda iz Tel Aviva s porazom, poškodba Feldeina

Evroliga 18. Jan 201820:00 > 22:00
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Maccabija so v 19. krogu evrolige z 89:75 premagali Crveno zvezdo in tako prekinili serijo štirih zaporednih porazov proti rdeče-belim. Srbskim prvakom se počasi zapirajo vrata najboljše osmerice, ki še vodi v izločilne boje.

Igralci Crvene zvezde s tretjim zaporednim porazom ostajajo pri sedmih zmagah, kolikšen je tudi učinek Unicaje in Broseja, medtem ko se izraelski ponos na osmem mestu lahko pohvali z bilanco 10-9.

Rdeče-beli so v Tel-Aviv odpotovali brez Petra Antića, že po sedmih minutah pa so ostali brez načetega Jamesa Feldeina. Ameriški organizator igre si je poškodoval gleženj, a za zdaj še ni znano, koliko časa bo moral počivati.

Maccabi je večji del srečanja ohranjal dvoštevilsko prednost, Beograjčani pa so se najbolj resno približali v zaključku tretje četrtine, ko so zaostanek zmanjšali na 7. Takrat je na sceno stopil Pierre Jackson in v napomembnejših trenutkih prevzel odgovornost, s serijo točk v uvodnih minutah zadnje četrtine je bil zmagovalec odločen.

Jackson je bil z 22 točkami prvi strelec srečanja, pri Zvezdi jih je 13 dosegel center Milko Bjelica. Rdeče-beli 26. januarja v dvajsetem krogu doma pričakujejo Olympiakos, Maccabi pa potuje v Milano.

V zadnjem nocojšnjem obračunu je Barcelona doma odpravila Brose iz Bamberga. Katalonski ponos je slavil z izidom 81:66, ob zmagi pa sta se v vrstah domačih izkazala Rakim Sanders (17 točk) in Thomas Heurtel (15 točk).

Nemški prvak je vodil Mando Lo s 14 točkami in 4 skoki, svoj delež pa je prispeval tudi slovenski reprezentant Aleksej Nikolić, ki mu je tokrat Andrea Trinchieri vendarle namenil nekaj več igralnega časa. “Ali” je v 19 minutah nabral 5 točk, 3 skoke in 3 asistence.

Po 19 krogih evroligaškega tekmovanja tekoče sezone ima Barcelona na 11. mestu sedem zmag in 12 porazov, nemški prvak pa je z enakim razmerjem dve mesti nižje. Med obema se nahaja Crvena zvezda.