Unicaja do velike zmage proti Realu

Evroliga 20. Jan 20181:00 > 1:02

V evroligi ta teden ni premora za košarkarje, na sporedu so bile že tekme 19. kroga. Unicaja je ugnala madridski Real z 80:75. Luka Dončić je v 22 minutah zbral 16 točk in dodal še pet skokov.

ostitelji so bili zelo motivirani, saj so prvo tekmo proti Realu izgubili kar za 32 točk. Najbolj razigrana sta bila Adam Waczynski in Ray McCallum s 15 točkami. V prvem polčasu je bila Unicaja precej boljša in ob obmora je vodila z 38:27. V tretji četrtini so Madridčani zaigrali precej bolj zbrano in v 28. minuti je Rudy Fernandez s trojko izenačil na 48:48.

Na začetku zadnje četrtine je Dragan Milosavljevićzadel dve trojki zapored za vodstvo gostiteljev s 66:57. Veliko veselje 10.300 navijačev se je začelo dve minuti pred zadnjim piskom sirene, ko je bil Nemanja Nedović natančen izza črte (77:64). Gostje so le še ublažili poraz.

Anadolu Efes je moral priznati premoč Fenerbahčeju s 84:89. Zoran Dragić je v slabih 23 minutah prispeval devet točk, dodal pa še skok in pet podaj.