Smodiš zaigral na tekmi veteranov v čast Gomeljskemu

Evroliga 23. Jan 201811:45 > 12:12

Slovenski košarkar Matjaž Smodiš je minuli konec tedna igral za legende CSKA-ja. Nekoč zelo uspešen igralec moskovskega kluba je zaigral v dresu tujih košarkarjev, ki so v preteklosti nastopali za večkratne evropske prvake.

CSKA ne pozablja na svojega legendarnega trenerja, Aleksandra Gomeljskega, zato je klub ob 90-letnici njegovega rojstva priredil tekmo legend. Pomerili sta se ekipi ruskih igralcev, ki so kdajkoli nosili dres CSKA-ja in na drugi strani ekipa tujih legend.

Trener CSKA-ja je bil Stanislav Jerjomin, na klopi nekdanjih tujih zvezd “vojaškega” kluba pa je sedel Dušan Ivković, s pomočnikoma Predragom Danilovićem in Dejanom Bodirogo.

Sicer je bilo to ob prijetnem druženju še najmanj pomembno, ampak tekmo so s 56:50 dobili ruski veterani CSKA-ja, prvi strelec je bil Igor Kudelin s 16 točkami, pri tujcih pa je Smodiš dodal pet točk, medtem ko je Radoslav Nesterović vpisal 4. Celotna statistika:

CSKA (crveni): Bazarevič, Kudelin 16, Kisurin 2, Daineko 6, Morgunov 7, Judin 3, Pašutin 3, Ševčuk 3, Savrašenko 2, Mihajlov 2, Fetisov, Kurašov

Evropa (plavi): Papaloukas 11, Šiškauskas 4, Smodiš 5, Nwosu 2, Kutluay 7, Rigaudeau 7, Alvertis 6, Fučka 4, Nesterović 4, Turkcan, Kattash.

Smodiš, ki je v klubu iz Moskve pustil neizbrisen pečat, je po koncu kariere udeležen v pomemben košarkarski načrt, saj je postal ambasador projekta Basket 4 kids.

KZS