Dončić in Dragić razigrana, tekmo zanesljivo dobil Real

Evroliga 25. Jan 201822:22 > 22:30

Košarkarji Real Madrida so na tekmi 20. kroga Evroliga s 87:68 ugnali Anadolu Efes. Obračun je bil za slovenske ljubitelje košarke še posebej zanimiv zaradi Luke Dončića in Zorana Dragića.

Real je bil skozi celotno srečanje izrazito boljši nasprotnik in slavil v vseh četrtinah. Madridčani so po polčasu vodili za sedem točk, v drugem delu pa prednost le še povečevali in v zadnji četrtini tekmo mirno pripeljali do konca.

Slovenska košarkarja sta bila najboljša strelca srečanja. Zoran Dragić je za Anadolu Efes dosegel 18 točk, Luka Dončić pa je pri Realu vpisal točko manj.

Najboljši posameznik srečanja je sicer bil Walter Tavares, ki je 14 točkam dodal še 9 skokov.

Real se je z novo zmago vsaj za 24 ur pomaknil na drugo mesto, Efes pa ostaja na dnu evroligaške razpredelnice.